مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در بورس استانی

سوالات و مطالب پیرامون بورسیه تحصیلی در ایتالیا و نحوه اخذ آن
نمایه کاربر
italeader
پست: 300
تاریخ عضویت: دو شنبه ژانویه 16, 2017 12:38 am

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در بورس استانی

پست توسط italeader » سه شنبه ژانویه 17, 2017 1:11 pm

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کردن در بورس:


1⃣فیش حقوقی :

یکی از مدارک خواسته شده فیش حقوقی میباشد که باید کسی که ادعای سرپرستی میکند فیش حقوقی را تهیه کند.

✅ کسانی که در سازمان های دولتی یا شرکت های خصوصی کار میکنند ، به قسمت مربوطه رفته و خواستار فیش حقوقی میشوند.

✅ کسانی که شغل آزاد دارند باید به اتحادیه صنف مربوطه مراجعه کرده و فیش حقوقی را تهیه فرمایند.


🔴نکته:
فیش حقوقی که تهیه میشود باید مربوط به یکسال قبل باشد بر فرض مثال کسانی که میخواهند برای سال ۲۰۱۶ اقدام کنند باید فیش حقوقی یکی از ماه های سال ۲۰۱۵ را تهیه فرمایند.2⃣اجاره نامه :

کسانی که میخواهند اجاره نامه تهیه کنند با مالک به محضر تشریف برده و اجاره ای دال بر اجاره نشینی تهیه میکنند همچنین اجاره نامه هم بهتر است مربوط به سال قبل و به اعتبار 2 تا 3 سال باشد.
کسانی که اجاره نشین نیستند و متراژ خانه بالایی ندارند میتوانند سند خانه خور را هم ترجمه کرده و به جای اجاره نامه ارائه بدهند، سازمان بورس مدرکی از شما میخواهد که وضعیت اسکانتان معلوم باشد که این میتواند اجاره نامه یا سند خانه.(متراژ كم)3⃣اقرار نامه:

اقرار نامه یک نوشته ای است که سرپرست خانواده با مراجعه به محضر اقرار میکند که اینجانب فلان کس با این مشخصات دارای این تعداد فرزند و همسر بوده که هر کدام از فرزندانم دانشجو یا مشغول فلان کار بوده و همسرم خانه دار یا شاغل میباشد که سرپرستی و کلیه هزینه های اعضای خانواده بر عهده این جانب میباشد.4⃣شناسنامه سرپرست خانوار:

بعد از اینکه همه اینها رو تهیه کردین برای فیش حقوقی و اجاره نامه نیاز به گواهی یورویی دارین که باید فیش حقوقی و اجاره نامه را به "بانک مرکزی " به آدرس تهران-بلوار میرداماد-بانک مرکزی مراجعه کرده و گواهی یورویی مربوط به هر کدام را بگیرید.


🔴شما باید یک نکته را در نظر بگیرید بعضی از استانها نیاز به گواهی یورویی ندارند و خود سازمان بورس کانورتور ریال به یورو را دارند پس برای اونهایی که نیاز ندارند تهیه این مورد نیاز نیست.

⚠️ بانک مرکزی از مرداد سال 94 گواهی یورویی رو تنها قیمت یورو در سالی که میخواهید را میزند و دیگر فیش حقوقی و اجاره نامه رو معادل سازی نمیکند.


◽️بعد از آماده کردن کلیه مدارکی که بالا گفته شد همه مدارک را به دارالترجمه فرستاده و ترجمه ایتالیایی با مهر دادگستری و وزارت خارجه میشوند.

◽️بعد از اینکه ترجمه ها آماده شد برای تائید مدارک به سفارت مراجعه کرده و به تائید مدارک اقدام میکنید .سفارت در قبال تائید مدارک برای هر صفحه مبلغی را به یورو از شما میگیرد که بهتر است حتما یورو همراهتان باشد.

Guru
پست: 88
تاریخ عضویت: دو شنبه ژانویه 23, 2017 11:12 pm

Re: زمانبندی بورس Laziodisu:

پست توسط Guru » جمعه ژانویه 27, 2017 2:44 am

زمانبندی بورس Laziodisu:

🚩 ارسال مدارک

👈 تکمیل و ارسال فرم های اپلیکیشن آنلاین: از 16 اردیبهشت الی 7 مرداد (May 5th - July 28th)

👈 تصحیح هر گونه خطا و اشتباه احتمالی و ارسال فرم به همراه PIN جهت شرکت در برنامه بورسیه: از 12 مرداد الی ساعت 5 عصر 20 مرداد به وقت ایتالیا (Aug 2nd - Aug 10th 5pm)


🚩 درخواست PIN

👈 آخرین مهلت ارسال درخواست PIN به ADISU: تا 7 مرداد (July 28th)

👈 آخرین مهلت درخواست آنلاین PIN (مخصوص دانشجویانی که سالهای قبل نیز ثبت نام کرده بودند): تا 14 مرداد (Aug 4th)

👈 آخرین مهلت مراجعه حضوری شخص دانشجو به دفتر محلی ADISU جهت تغییر شماره موبایلی که قبلا برای دریافت PIN ثبت شده: 20 مرداد (Aug 10th)


🚩 موارد مربوط به DSU و ISEE (مخصوص دانشجویانی که در ایتالیا درآمد دارند)

👈 آخرین مهلت امضا DSU برای سرویس های حق تحصیل : تا 7 مرداد (July 28th)

👈 آخرین مهلت دریافت DSU از دیتابیس INPS: تا 29 شهریور (Sept 19th)

Saeed
پست: 1
تاریخ عضویت: یک شنبه ژوئن 17, 2018 1:00 pm

Re: مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در بورس استانی

پست توسط Saeed » یک شنبه ژوئن 17, 2018 1:10 pm

سلام ,
پدر و مادر من از همديگر جدا شدند و مادرم سرپرست من است. مادرم يك مغازه دارد كه آنرا اجاره داده است و خانه اي كه در آن سكونت داريم اجاره است. با اين شرايط من بايد چه مداركي را براي بورس تحصيلي در استان كامپانيا تحويل دهم؟
با تشكر

ارسال پست موضوع قبلیموضوع بعدی