مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا در ایتالیا

سوالات و مطالب پیرامون پروسه اخد پذیرش تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا
نمایه کاربر
italeader
پست: 301
تاریخ عضویت: دو شنبه ژانویه 16, 2017 12:38 am

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا در ایتالیا

پست توسط italeader » چهار شنبه فوریه 15, 2017 1:15 am

🇮🇹 تقریبا شرایط مورد نیاز برای تمام مقاطع دکترا در ایتالیا یکسان هست و شما بر اساس مدارکی که در زیر لیست میشوند ،ارزیابی می شوید:


🔵ترجمه رسمی انگلیسی یا ایتالیایی اصل مدرک کارشناسی ارشد و ریز نمرات.

🔵ترجمه رسمی انگلیسی یا ایتالیایی اصل مدرک کارشناسی و ریز نمرات.

🔵ترجمه رسمی کارت شناسایی معتبر یا پاسپورت.

🔵رزومه تحصیلی یا cv استاندارد(از نظر فرمت).

🔵توصیه نامه با فرمت مناسب از دونفر از اساتید دوره های ارشد یا کارشناسی (ترجیها اگر یکی از این افراد خارج از کشور درس خوانده باشد خیلی بهتر است).

🔵انگیزه نامه تحصیلی که باید هدفتان از انتخاب این رشته و مختصری در مورد خودتان باشد.

🔵 مدرک زبان انگلیسی درصورت داشتن مدرک و الزامی بودن.⚠️مدارک زیر نیز درواقع بسته به دانشگاهی که اپلای می کنید، متغیر هستند و بعضی دانشگاهها یکی دوتا از آنها را میخواهند و بعضی ها هیچکدام رو نمیخواهند:


🇮🇹مهمترین این مدرکها "research proposal " هست که تقریبا اکثر دانشگاهها میخواهند و شما یا به اختیار خودتان یا طبق موضوعی که دانشگاه ارایه میکند، در حد چند صفحه به طراحی مدل و بررسی آن موضوع میپردازید.

🇮🇹خلاصه ی انگلیسی پایان نامه دوره ارشد.

🇮🇹رزومه تصویری(بیشتر مربوط به رشته های معماری و هنر).

🇮🇹مدرک زبان ایتالیایی (معمولا اختیاری است).

🇮🇹گزارش report of any research یا گزارشی از فعالیتهای علمی(مفصل تر از cv)

🇮🇹مدرک Dichiarazione di valore که درواقع مهر تایید سفارت ایتالیا در ایران مبنی بر اصالت مدارک تحصیلی شما است.(معمولا این مدرک در روزهایی که جواب پذیرش ها آمده است و شما برای دریافت ویزا به سفارت می روید به دستتان می رسد، البته افرادی که سال قبل اپلای کردن و به هر دلیلی نتوانستند بروند این مدرک خیلی موثر هست.

🇮🇹مدرک self declaration که اطلاعاتی فردی از شما میخواهد و معمولا این مدرک به همراه فایل فراخوان از سایت دانشگاه دانلود میشود از و چند جای خالی دارد که پر و امضا میشود.

🇮🇹ترجمه اصل مدرک دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات،(البته بعدا در زمان صدور ویزا سفارت این مدرک رو اجبارا با ترجمه ایتالیایی از شما میخواهد).


🔴نکته1: معمولا در 50-60% دانشگاهها، برای تکمیل پروسه پذیرش دکترا مبلغی تحت عنوان aplication fee باید پرداخت شود. این مبلغ بین 15 تا 60 یورو در دانشگاههای مختلف نوسان دارد.


🔴نکته 2: در صورت گرفتن پذیرش از دانشگاهی و اقدام برای اخذ ویزا از سفارت به یاد داشته باشید که سفارت فقط از شما مدارک با ترجمه ایتالیایی قبول میکند، پس اگر فقط قصد اپلای در دانشگاههای ایتالیا رو دارید از ابتدا مدارک رو برای ترجمه به یکی از دارالترجمه های ایتالیایی مورد تایید سفارت ببرید.