اطلاعیه های وزارت علوم در مورد ارز دانشجویی سال ۹۸

نمایه کاربر
italeader
پست: 301
تاریخ عضویت: دو شنبه ژانویه 16, 2017 12:38 am

اطلاعیه های وزارت علوم در مورد ارز دانشجویی سال ۹۸

پست توسط italeader » یک شنبه می 19, 2019 3:57 pm

اطلاعیه شماره 1 (سال 1398)


با توجه به نامه شماره 41307/98 مورخ 14/2/1398 اداره سیاستها و مقررات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بدینوسیله به اطلاع کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل واجد شرایط دریافت ارز دانشجویی می رساند، متقاضیان (مشابه 6 ماهه دوم سال 97) می توانند از تاریخ 29/2/1398 فرمهای لازم به همراه مدارک مورد نیاز را تکمیل و در سامانه سجاد به آدرس portal.saorg.ir بارگذاری نمایند.

شایان ذکر است سازمان امور دانشجویان فقط موظف به تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان بوده، روند و ضوابط پرداخت ارز براساس بخشنامه های بانک مرکزی ج.ا.ا می باشد. ضمنا تامین و پرداخت ارز دانشجویی (اعم از مقرری و شهریه)‌ به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS) می­باشد.

اداره اعزام با هزینه شخصی


اطلاعیه شماره 2 (سال 1398)


* ارز دانشجویی شش ماهه اول صرفاً در بازه زمانی 1/1/1398 تا 31/6/1398- از فروردین تا آخر شهریور 1398 تعلق می گیرد.

* طبق نامه شماره 41307/98 مورخ 14/2/1398 اداره سیاستها و مقررات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مبنای نرخ ارز درخصوص تامین و پرداخت ارز دانشجویی (اعم از مقرری و شهریه) به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS) می­باشد.

* طبق بخشنامه بانک مرکزی، ارز دانشجویی به مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و برای مقطع کارشناسی فقط دانشجویانی که شروع به تحصیل آنها قبل از 31/2/97 می باشد می توانند درخواست نمایند.

* شایان ذکر است سازمان امور دانشجویان فقط موظف به تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان بوده، مراحل و ضوابط پرداخت ارز (نوع، میزان و نرخ) براساس دستورالعمل های بانک مرکزی ج.ا.ا بر عهده بانک های عامل (تجارت و سامان) می باشد.

* با عنایت به نرخ ارز (آزاد)، توصیه می­شود تنها متقاضیان واقعی، درخواست خود را در سامانه سجاد بارگذاری نمایند.

* با توجه به اینکه کلیه فرآیندها و خدمات به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه انجام می شود، نیازی به مراجعه حضوری نمی باشد.

* جهت کسب اطلاعات بیشتر به قسمت سوالات متداول در سامانه سجاد مراجعه نموده ودر صورتی که پاسخ مورد نظر شما وجود نداشت، سوالات خود را از طریق ایمیل support@saorg.ir ارسال نموده و پیگیری نمایید.

* برای کسب اطلاع و پیگیری از وضعیت درخواست، متقاضی می تواند به پروفایل و ایمیل شخصی و همچنین به پیام ارسال شده به شماره تلفن همراه ارائه شده (ثبت شده در سامانه) مراجعه نماید.

* جهت ارتباط با پشتیبانی سامانه، از گزینه “درخواست پشتیبانی سامانه سجاد” در منوی خدمات استفاده نمائید.

* طبق مصوبه مورخ 8/11/1393 هیأت محترم وزیران هزینه دریافتی از طریق سامانه بابت بررسی درخواست شما می باشد و درصورت عدم تایید قابل عودت نمی­باشد.

اداره اعزام با هزینه شخصی