رشته داروسازی

مشاوره عمومی در مورد مواردی مثل انتخاب های پیش رو با توجه به شرایط شما
Guru
پست: 88
تاریخ عضویت: دو شنبه ژانویه 23, 2017 11:12 pm

رشته داروسازی

پست توسط Guru » سه شنبه فوریه 07, 2017 1:56 pm

شرایط پذیرش رشته داروسازی به زبان انگلیسی در مقطع ارشد پیوسته ( دوره ۵ ساله):

یکی از رشته های پرطرفدار در ایتالیا رشته داروسازی است به دلیل فراهم بودن موقعیت شغلی بسیار و همچنین رنکینگ بالای دانشگاه های ایتالیا ,این رشته متقاضیان بسیاری را به خود جلب کرده است.ورود به رشته داروسازی در ایتالیا از طریق آزمون ورودی است
رشته داروسازی همچون رشته های دیگر نیازمند گذراندن 12 سال سابقه تحصیلی است .متقاضیان رشته داروسازی باید مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را برای گرفتن پذیرش آماده و ترجمه کنند. پس از طی کردن مراحل اپلای و دریافت پذیرش از دانشگاه متقاضیان میبایست در آزمون ورودی که که در خود دانشگاه ها و به زبان انگلیسی برگزار میشود شرکت کنند.این آزمون شامل مباحث زیست شناسی زبان انگلیسی شیمی و اطلاعات عمومی است .این آزمون شامل ۱۰۰ سوال چند گزینه ای است که تمامی آن ها به زبان انگلیسی هستند. در آزمون کتبی، هر پاسخ درست ۱ امتیاز و هر پاسخ ناصحیح یا بدون پاسخ ۰ امتیاز خواهد داشت.

اگر تعداد پاسخ های صحیح دو شرکت کننده یکسان باشد، ظرفیت به متقاضی داده میشود که سن کمتری دارد. خوشبختانه این آزمون نسبتا آسان است و اکثر متقاضیان موفق به کسب نمره قبولی میشوند.
دانشگاه تورورگاتا رم، حداکثر 80 ظرفیت به علاوه ی 30 ظرفیت برای شهروندان غیر اروپایی حفظ شده است که ۲ ظرفیت برای چینی ها حفظ می شود که وابسته به پروژه ی مارکو پولو است. شروع دوره داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی از اواسط ماه اکتبر میباشد.
اخذ پذیرش در رشته داروسازی:
متقاضیانی که موفق به قبولی در رشته داروسازی میشوند باید مدارک خود را تا زمان مشخصی برای ثبت نام به دانشگاه تحویل دهند. و حدود یک ماه بعد میتوانند در کلاسهای درس شرکت کنند.
اگر در آزمون ورودی قبول نشوید، امکان ثبت نام در سینگل کورس بعضی از دانشگاه ها را دارید و از این طریق میتوانید ویزای خود را تمدید نمائید. معمولا ویزای مرحله اول از سپتامبر تا فوریه اعتبار دارد.
شهریه ثبت نام در دانشگاه:
شهریه دانشگاه بدون گرفتن بورس استانی سالیانه 2000 یورو میباشد.دانشگاه تورورگاتا، شهریه دوره داروسازی به صورت زیر است: قسط اول ۵۰۰ یورو در ماه مارس، قسط دوم ۵۰۰ یورو در ماه ژوئن و و قسط آخر بر اساس درآمد متقاضی یا خانواده او مشخص خواهد شد. پرداخت شهریه پس از قبولی در آزمون خواهد بود. همه متقاضیان میتوانند تا ماه دسامبر برای دریافت معافیت شهریه درخواست ارسال کنند.