وقوع سریالی یک پدیده عجیب در یکی از جزایر ایتالیا موجب شگفتی فیزیکدانان و جغرافیدانان شده است

نمایه کاربر
italeader
پست: 302
تاریخ عضویت: دو شنبه ژانویه 16, 2017 12:38 am

وقوع سریالی یک پدیده عجیب در یکی از جزایر ایتالیا موجب شگفتی فیزیکدانان و جغرافیدانان شده است

پست توسط italeader » پنج شنبه سپتامبر 06, 2018 9:20 pm

IMG_20180906_211957_538.jpg
IMG_20180906_211957_538.jpg (107.22 کیلو بایت) مشاهده 7915 مرتبه
بیش از 10 سال است که ساکنان جزیره "کانتو دی کارونیا" در ایتالیا با پدیده ای عجیب و مرموز دست به گریبان هستند؛ آتش گرفتن های مرموز و غیر قابل توضیح وسایل خانگی، خودروها و کشته شدن حیوانات.

در این پدیده عجیب تاکنون وسایل متعددی از جمله تختخواب ها، ماشین ها، یخچال ها و تلفن های همراه دچار آتش سوزی شده اند. آنچه این ماجرا را عجیب تر کرده این است که در برخی موارد وسایلی که دچار آتش سوزی شده اند خاموش بوده اند.

طی این سالها این پدیده عجیب توجه جغرافیدانان، فیزیکدانان بسیاری را به خود جلب کرده است اما هیچ یک از آنها نتوانسته اند توضیح علمی درستی در مورد آن ارائه کنند. ساکنان جزیره یوفوها، اشباح و شیاطین را علت این پدیده اسرارآمیز می دانند. این ماجرا ابتدا در سال 2004 و با آتش گرفتن سریالی چندین منزل مسکونی که بدون هیچ دلیلی دچار آتش سوزی شده بودند آغاز شد. در این حادثه مرموز تعدای از هدایای جشن های عروسی و مبلمان منازل دچار آتش سوزی شدند و در چند مورد لوله های آب داخل منزل دچار ترکیدگی شد. برای حل این مشکل شرکت برق محلی تصمیم گرفت برق جزیره را قطع کند اما این راهکار نیز کمکی به حل ماجرا نکرد. پس از ادامه آتش گرفتن های سریالی، این جزیره تخلیه و تحقیقات در این مورد آغاز شد اما کارشناسان و مسئولان محلی موفق به حل معما نشدند.

آتش گرفتن های سریالی و وقوع اتفاقات عجیب ادامه پیدا کرد و افراد جزیره کم کم به این پدیده عادت پیدا کردند. نشت آب در سه خانه، آتش گرفتن حمام و مبلمان در 35 خانه ، شکسته شدن شیشه های چندین اتومبیل و مرگ مشکوک حیوانات در جزیره از جمله این اتفاقات بودند.

با وجود گذشت بیش از 10 سال از ماجرا هنوز هیچ فردی دلیل وقوع این اتفاقات مرموز و غیرعادی را نمی داند. این در حالی است که وقوع این پدیده با نظریه پردازی های عجیبی نیز همراه بوده است. طبق یکی از نظریه های قدیمی برخی بر این باور بودند فردی که در سن نوجوانی ناراحتی های عاطفی شدیدی ( مانند استفن کری) را تجربه کرده بود می تواند در پشت این حوادث باشد. برخی نیز یوفوها را علت وقوع این اتفاقات عجیب می دانند. با این حال هیچ محدودیتی برای تخیل انسان وجود ندارد تا اینکه یک توضیح علمی برای این پدیده اسرارآمیز ارائه شود