همه چیز در مورد ویزای شینگن

نمایه کاربر
italeader
پست: 302
تاریخ عضویت: دو شنبه ژانویه 16, 2017 12:38 am

همه چیز در مورد ویزای شینگن

پست توسط italeader » شنبه فوریه 10, 2018 4:07 pm

IMG_20180210_133604_941.jpg
IMG_20180210_133604_941.jpg (93.33 کیلو بایت) مشاهده 3484 مرتبه
معاهده شینگن یک قرارداد است که در سال ۱۹۸۵ بین چند کشور امضا شد؛ با این معاهده، ورود ساکنین کشورهای اروپایی، بدون ویزا به این کشورها آزاد شد تا مشکلات رفت و آمد بین مرزی برای آنها کم شود. بنابراین ویزای شینگن برای کسانی است که ساکن یا اتباع کشورهای محدوده شینگن نیستند و می‌خواهند به این محدوده وارد شوند.

کشورهای عضو شنگن


۲۶ کشور عضو معاهده شینگن عبارتند از: آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت، یونان، لیختن اشتاین و سوئیس.

البته ساکنین و اتباع کشورهای قاره آمریکا(غیر از چند کشور معدود مثل کلمبیا، پرو، بولیوی و…) و ساکنین و اتباع قاره استرالیا و کشورهای ژاپن، کره جنوبی و مالزی نیازی به اخذ ویزای شینگن ندارند و می‌توانند به مدت حداکثر ۹۰ روز به این کشورها وارد و یا خارج شوند.

سامانه سیستم VIS چیست؟

با راه‌اندازی سیستم «وی آی اس» در یازدهم مهر ماه ۱۳۹۱ قوانین گرفتن ویزا و ورود به شینگن یکپارچه‌تر شد. VIS سامانه اطلاعات ویزای کشورهای عضو شینگن است، اطلاعات جامع ویزاها در این سیستم ثبت می‌شود و در مرزهای ورودی شینگن در اختیار مقامات مرزی قرار می‌گیرد.انواع ویزای شینگن

چهار نوع ویزای شینگن صادر می‌شود که در اینجا با آنها آشنا خواهید شد:

ویزای نوع C

اکثر ویزای مورد درخواست ایرانی‌ها، ویزای توریستی و نوع C آن است.

ویزای نوع A

ویزای ترانزیت است، یعنی مسافر نمیتواند از فرودگاه خارج شود، فقط میتواند در یکی از فرودگاه های شینگن پرواز خود را عوض کرده و به کشوری خارج از شینگن برود.

ویزای نوع B

ویزای عبور است؛ یعنی مسافر می‌تواند از فرودگاه خارج شود و از شینگن به عنوان منطقه عبوری استفاده کند تا از طریق زمینی خود را به کشوری در خارج از محدوده شینگن برساند.

ویزای نوع D

ویزای بلندمدت است که معمولا تاجران و بازرگانان و دانشجویان از آن استفاده می‌کنند تا بتوانند در طی سال چندین بار به شینگن وارد و از آن خارج شوند.