نحوه ی پذیرش دانشجو در دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی_ارشد

سوالات و مطالب پیرامون پروسه اخد پذیرش تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا
نمایه کاربر
italeader
پست: 301
تاریخ عضویت: دو شنبه ژانویه 16, 2017 12:38 am

نحوه ی پذیرش دانشجو در دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی_ارشد

پست توسط italeader » دو شنبه فوریه 06, 2017 10:32 pm

📍 نحوه ی پذیرش دانشجو در دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی_ارشد

✅ متقاضیان محترم تحصیل در مقطع کارشناسی_ارشد در ایتالیا توجه داشته باشید که در دانشگاه های ایتالیا به 3⃣ شکل مختلف پرونده های شما بررسی خواهد شد.

1⃣ حالت اول به این ترتیب است که دانشگاه ها در طی اعلام فراخوان در یک بازه زمانی مشخص از متقاضیان دعوت می کنند تا با #APPLY کردن شانس خودشون رو برای اخذ پذیرش در دانشگاه و رشته مورد نظر امتحان کنند.

👈 هر درخواست پذیرش که به دانشگاه برسد بررسی آن پرونده آغاز خواهد شد این به این معنی است که هر پرونده ای زودتر برسد مطمئنن شانس بالاتری خواهد داشت.
☑️ برای مثال دانشگاه پلی تکنیک میلان

2⃣ در حالت دوم نحوه ی دعوت به اقدام برای اخذ پذیرش مشابه حالت اول است ولی این بار دانشگاه تا آخرین زمان اعلام شده برای اقدام برای اخذ پذیرش (Deadline) هیچ پرونده ای را بررسی نخواهد کرد و بعد از به اتمام رسیدن زمان اخذ پذیرش تمامی درخواست ها با هم بررسی خواهند شد.

👈 در این مورد هر کسی که رزومه (ریزنمرات دروس تخصصی بالاتر ،معدل بهتر،سوابق تحصیلی بهتر،مدرک زبان و...) بهتری داشته باشد طبیعتا شانس بالاتری برای پذیرش خواهد داشت.
☑️ برای مثال دانشگاه پلی تکنیک تورین

3⃣ و در اخر برخی از دانشگاههای ایتالیا هیچ بازه زمانی مشخصی برای اقدام به اخذ پذیرش ندارند و شما هر موقع از سال بخواهید می توانید شانس خودتان را برای اخذ پذیرش امتحان کنید.

👈 توجه داشته باشید که آغاز کلاسها و سال تحصیلی مشخص است این به این معنی نیست که شما هروقت اقدام کردید و پذیرش گرفتید می توانید بلافاصله برای ویزا و بعد برای ورود به ایتالیا و ثبت نام اقدام کنید بلکه باید منتظر آغاز سال تحصیلی بمانید.
☑️ برای مثال دانشگاه پاویا