مستر تخصصی یا SPECIALIZING MASTERS چیست ؟

مشاوره عمومی در مورد مواردی مثل انتخاب های پیش رو با توجه به شرایط شما
نمایه کاربر
italeader
پست: 302
تاریخ عضویت: دو شنبه ژانویه 16, 2017 12:38 am

مستر تخصصی یا SPECIALIZING MASTERS چیست ؟

پست توسط italeader » یک شنبه سپتامبر 03, 2017 11:11 am

مستر تخصصی یا SPECIALIZING MASTERS چیست ؟

💢 شاید بارها عنوان کارشناسی ارشد تخصصی یا همان مستر تخصصی را دیده و شنیده باشید و اکثر سوالات در این مورد است که مستر تخصصی چیست؟ تفاوت مستر تخصصی درجه اول با درجه دوم در چیست؟ و چه تفاوتی با دوره های کارشناسی ارشد دارند؟

✅مستر تخصصی در سیستم آموزشی ایتالیا به دوره هایی گفته می شوند که عموما به منظور افزایش تخصص و مهارت فارغ التحصیلان در مقاطع و رشته های مختلف پیرامون یک زمینه ی مشخص برگزار می شود.

✅مستر تخصصی به دو درجه (Level) دسته بندی می شوند.
حداقل مدرک آکادمیک برای شرکت در دوره های مستر تخصصی درجه اول "کارشناسی" و حداقل مدرک آکادمیک برای شرکت در دوره های مستر تخصصی درجه دوم "کارشناسی ارشد" می باشد.

✅دوره های مستر تخصصی در دانشگاه های ایتالیا عموما شامل "60واحد" درسی می باشند این در حالی است که دوره های کارشناسی ارشد عموما شامل "120 واحد" درسی هستند و به همین دلیل فارغ التحصیلان از دوره های مستر تخصصی درجه اول و حتی درجه دوم نمی توانند برای تحصیل در مقطع دکترا (Ph.D) اقدام به اخذ پذیرش نمایند.

✅طول این دوره ها عموما "1سال" می باشند در حالی که دوره های کارشناسی ارشد در یک برنامه "2ساله" ارائه می شوند.

✅نکته قابل توجه دیگر در مورد این دوره ها آن است که به دانشجویان در دوره های مستر تخصصی در هر دو درجه اول و دوم بورسیه استانی تعلق نمی گیرید و معمولا فاند یا اسکلارشیپ هم از طرف دانشگاه اعطاء نمی شود و تمامی هزینه ها به عهده خود دانشجو می باشد.

✅این دوره ها در واقع برای فارغ التحصیلان و جویندگان کار که در یک زمینه مشخص در مورد رشته تحصیلی خودشان می خواهند تخصص پیدا کنند طراحی و برنامه ریزی شده است.