کدیچه فیسکاله ، محاسبه و کاربردها

سوالات و مطالب پیرامون بورسیه تحصیلی در ایتالیا و نحوه اخذ آن
esmaeil.alam
پست: 2
تاریخ عضویت: جمعه فوریه 10, 2017 2:52 pm

کدیچه فیسکاله ، محاسبه و کاربردها

پست توسط esmaeil.alam » چهار شنبه فوریه 15, 2017 6:06 pm

* کدیچه فیسکاله (محاسبه و کاربرد ها)


👈🏻 این کد برای ثبت درخواست پذیرش در اکثر دانشگاه ها مورد نیاز است اما بساری از آنها به صورت اتوماتیک این کد را حساب کرده و در سیستم وارد میکنند( مثال: دانشگاه ساپینزا رم)

کد مالیاتی ایتالیا (Italian fiscal code card) که به اسم کدیچه فیسکاله شناخته میشود یک کد 16 رقمه ی الفبا-اعدادی میباشد که براساس اسم ، فامیل ، محل تولد ، و تاریخ تولد محاسبه میگردد و اولین وسیله ی شناسایی افراد در ایتالیا میباشد. این شناسه برای هر فرد یه کد ثابت میباشد و در طول زمان تغییر نمیکند.
کاربرد ها:

کارت کدیچه فیسکاله تقریبا در تمامی ادارات ایتالیا ،بانک ها ، دانشگاه ها و بنگاه های املاک به منظور بستن قرار داد مورد نیاز است و نقش کد ملی را بازی میکند.


قبل از ورود به ایتالیا :


در سایت اداره آجنتزیا دل انتراته آورده شده است که متقاصیان میتوانند برای دریافت کد کدیچه به سفارت ایتالیا در کشور مبدا مراجعه فرمایند.

محاسبه ی آنلاین کدیچه فیسکاله ( بعد از ورود به ایتالیا با مراجعه به ادارات مربوطه درخواست کارت کدیچه میدهید).

👈🏻 Codice Fiscale Generator

بعد از ورود

بعد از ورود به ایتالیا ، اولین اداره ای که باید مراجعه کرد ، اداره ی آجنتزیا دِلِ اِنتراتِ (AGENZIA DELLE ENTERATE)مباشد که کدیچه فیسکاله ی تایید شده در اختیار متقاضی قرار میدهد.
آدرس :

با جست و جو کردن عبارت (AGENZIA DELLE ENTERATE در گوگل مپ تمام اداراتی که خدمات کدیچه فیسکاله را ارائه میدهند به نمایش گذاشته میشود و متقاضیان میتواند نزدیک ترین اداره را جهت مراجعه برگزینند.

لازم به ذکر است که متقاضیان کدیچه فیسکاله میتوانند درماه سپتامبر به شعبه ی موقت اداره آجنتزیا در کمپ اصلی دانشگاه ساپینزا نیز مراجعه کرده و درخواست کارت دهند.