بورس تحصیلی

سوالات و مطالب پیرامون بورسیه تحصیلی در ایتالیا و نحوه اخذ آن
نمایه کاربر
italeader
پست: 325
تاریخ عضویت: دو شنبه ژانویه 16, 2017 12:38 am

بورس تحصیلی

پست توسط italeader » سه شنبه ژانویه 17, 2017 1:09 pm

✅ بورس (کمک هزینه) استانی در ایتالیا

این بورس به دانشجویانی تعلق می گیرد که از نظر مالی مشکل دارند و جز قشر کم درآمد جامعه محسوب می شوند. در صورتی که نشان دهید درآمدتان و یا درآمد شخصی که تحت تکفل او هستید در ایران سالیانه از مرز ده هزار یورو تجاوز نمیکند، یا در خانه استیجاری زندگی میکنید، میتوانید هزینه ی تحصیل خود و همچنین امکاناتی همچون خوابگاه دانشجویی دانشگاه های ایتالیا به همراه وعده غذایی را از دانشگاه ایتالیا دریافت نمایید. از مزایای این کمک هزینه این است که هیچ گونه تعهدی برای بازپرداخت آن به دولت ایتالیا وجود ندارد و در حقیقت، یک کمک بلاعوض محسوب میشود.

این بورس در استان های مختلف با اسم های متفاوت شناخته می شود که در کل همه آنها یکی بوده و فقط بر اساس هر استان اسم گذاری شده است، بر فرض مثال بورس استانی میلان DSU یا بورس استانی بولونیا ERGO و ... میباشد.

تنها وظیفه شما در قبال دریافت و حفظ این بورس این است که سالیانه تعداد واحد خاص درسی را با موفقیت بگذرانید. در صورت عدم پاس کردن، سال بعد بورس به شما تعلق نمی گیرد.

مبلغ این کمک هزینه حدود 5 هزار یورو می باشد که در صورت دریافت خوابگاه، مبلغ اجاره خوابگاه از آن کم و مابقی طی دو قسط به حساب دانشجو واریز می شود.

در صورت تکمیل مدارک معمولاً تا اواخر ماه نوامبر نتایج افراد برنده اعلام می شود و قسط اول آن در ماه دسامبر به حساب دانشجو واریز می شود. قسط دوم مبلغ کمک هزینه در حدود ماه ژوئن یا ژوئیه پرداخت می شود.

بنابراین دانشجویانی که از ایران برای دریافت کمک هزینه دولتی اقدام نموده اند لازم است برای هزینه حداقل سه ماهه اولیۀ ورودشان به ایتالیا مبلغی حدود حداقل 2500 - 3000 یورو به همراه داشته باشند که کفاف هزینه های اولیه را بدهد.

معمولا اطلاعات مربوط به بورس در ماه جولای همان سال منتشر میشه که داخل آن همه مدارکی که خواسته میشود و ددلاین ها و نحوه ثبت نام و کلیه موارد دیگر به صورت کامل داخل سایت بورس هر استان توضیح داده میشود.

مدارک درآمدی سرپرست خانوار بایستی از سال مالی قبل از سالی که دانشجو قصد عزیمت به ایتالیا را دارد، باشد. یعنی مثلا اگر قرار باشد دانشجو در سال 2015-2016 در ایتالیا تحصیل کند ، باید مدارک مالی پدرش را از تاریخ دی ماه 1392 تا آذر ماه 1393 (سال 2014 میلادی) را ارائه کند.

مدارک مورد نیاز:
- فیش حقوقی
- اجاره نامه
(کسانی که اجاره نشین نیستند و متراژ خانه بالایی ندارند میتوانند سند خانه خود را هم ترجمه کرده و به جای اجاره نامه ارائه بدهند، سازمان بورس مدرکی از شما میخواهد که وضعیت اسکانتان معلوم باشد که این میتواند اجاره نامه یا سند خانه باشد)
- شناسنامه سرپرست
- اقرارنامه محضری

Guru
پست: 88
تاریخ عضویت: دو شنبه ژانویه 23, 2017 11:12 pm

Re: بورس تحصیلی

پست توسط Guru » جمعه فوریه 10, 2017 11:10 pm

آیا شرط‌ خاصی برای گرفتن و‌ نگه داشتن ‌بورس استانی وجود دارد؟

🇮🇹برای گرفتن بورس باید یکسری مدارک مالی نشان دهید برای مشخص کردن میزان درامد .
🇮🇹برای نگه داشتن بورس باید واحدهای درسی به میزان تعیین شده پاس کنید که هر شهر با شهر دیگر متفاوت است و معمولا برای سال اول ۲۰ تا ۳۵ واحد درسی می باشد.

Guru
پست: 88
تاریخ عضویت: دو شنبه ژانویه 23, 2017 11:12 pm

Re:تعداد واحدهای پاس شده مورد نیاز برای ثبت نام بورس سال دوم به بعد

پست توسط Guru » جمعه فوریه 10, 2017 11:30 pm

photo_2017-02-10_20-56-55.jpg
photo_2017-02-10_20-56-55.jpg (72 کیلو بایت) مشاهده 9834 مرتبه

ارسال پست موضوع قبلیموضوع بعدی