نامه گردش حساب چیست ؟ و چه تفاوتی با نامه تمکن مالی دارد؟

مشاوره عمومی در مورد مواردی مثل انتخاب های پیش رو با توجه به شرایط شما
نمایه کاربر
italeader
پست: 325
تاریخ عضویت: دو شنبه ژانویه 16, 2017 12:38 am

نامه گردش حساب چیست ؟ و چه تفاوتی با نامه تمکن مالی دارد؟

پست توسط italeader » یک شنبه آگوست 16, 2020 6:06 pm

نامه گردش حساب چیست ؟

اگر تا کنون برای اخذ ویزای کشورهای خارجی اقدام کرده باشید حتما با سند «نامه تمکن مالی» آشنا هستید و اسم آن را شنیده‌اید. اما برخی از کشورها علاوه بر نامه تمکن مالی، نامه‌ی دیگری را نیز برای صدور ویزا از شما درخواست خواهند کرد که به آن «نامه گردش حساب» می‌گویند. اما نامه گردش حساب چیست و چه تفاوتی با نامه تمکن مالی دارد؟ ما در این مطلب به بیان این موضوع و مسائلی در همین باب پرداخته‌ایم.

نامه گردش حساب چیست ؟
این نامه در واقع مدرکی است که ریز دقیق و با جزئیات تراکنش حساب شما را نمایش می‌دهد. این که چه مبلغی از چه حسابی به حساب شما واریز شده است یا این که چه مبلغی را به چه حسابی واریز کرده‌اید همراه با تاریخ و ساعت دقیق و همچنین موجودی حساب شما اطلاعاتی هستند که در این نامه قید شده‌اند. نامه گردش حساب نامه‌ای است که برخی از کشورها برای صدور ویزا به آن نیاز دارند.

تفاوت نامه گردش حساب مالی و نامه تمکن مالی چیست؟
فرق نامه تمکن مالی و نامه گردش حساب این است که نامه تمکن مالی یک صفحه‌ای است و در آن تنها مبلغ موجودی حساب شما به ریال و واحد پولی کشور مورد نظر و همچنین تاریخ افتتاح حساب شما ذکر می‌شود. در واقع بانک با این نامه استطاعت مالی شما را تایید می‌کند اما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد. اما نامه گردش حساب چندین صفحه است (بسته به بازه زمانی مورد نظر شما) و همانطور که اشاره کردیم ریز دقیق تراکنش‌های حساب شما نشان می‌دهد. هردو این نامه‌ها به زبان‌های فارسی و انگلیسی صادر می‌شوند.

چگونه نامه گردش حساب دریافت کنیم؟
برای دریافت نامه گردش حساب راه سختی را پیش رو ندارید. کافی است با داشتن کارت ملی و کارت بانکی خود به یکی از شعب بانکی که در آن حساب دارید مراجعه کنید و از متصدیان درخواست نامه گردش حساب کنید.