اطلاعیه سفارت در مورد نحوه تحویل مدارک و گرفتن وقت برای ویزای تحصیلی سال ۲۰۱۹

مشاوره عمومی در مورد مواردی مثل انتخاب های پیش رو با توجه به شرایط شما
نمایه کاربر
italeader
پست: 303
تاریخ عضویت: دو شنبه ژانویه 16, 2017 12:38 am

اطلاعیه سفارت در مورد نحوه تحویل مدارک و گرفتن وقت برای ویزای تحصیلی سال ۲۰۱۹

پست توسط italeader » پنج شنبه آپریل 04, 2019 6:38 pm

تحویل مدارک و گرفتن وقت

تمامی دانشجویانی که قصد پیش ثبت نام ترم اول در دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارند، باید تقاضای خویش را به شرکت برون سپاری کوکس اند کینگز گلوبال سرویس (CKGS) Cox and Kings Global Service ( واقع در مرکز تجاری گالریا، ولنجک، خیابان سیزدهم) از تاریخ هفت آپریل 2019 الی بیست و دوم جولای 2019 برابر با ( 18 فروردین 1398 الی 31 تیر 1398) تحویل دهند. دانشجویان برای مصاحبه در دفتر کنسولی که تاریخ آن از طریق شرکت CKGS پس از دریافت مدارک مشخص می گردد باید شخصا حضور یابند.

برای گرفتن وقت ملاقات متقاضیان باید به سایت http://www.ckgsir.com مراجعه نموده، ثبت نام نمایند و برای روادید دانشجویی و پیش ثبت نام در دانشگاه در روزهای موجود وقت خود را رزرو کنند. اکیدا توصیه می گردد به شرکت های دیگر یا به واسطه‌هایی که در ازای درخواست وجه این کار را انجام می دهند، مراجعه نکنند، خصوصا در مورد درخواست وقت که رایگان است.شایان توجه است که در صورت عدم حضور در وقت تعیین شده یا اشتباه وارد کردن اطلاعات شخصی، گرفتن وقت به مدت 60 روز امکان پذیر نخواهد بود.

از امسال با ارائه مدارک به CKGS این امکان فراهم شده تا دانشجویان بتوانند پس از ارائه درخواست نیز نقص مدارک خود را کامل کنند تا از به وجود آمدن مشکلات سالهای پیش جلوگیری شود: مشکلاتی از قبیل تاخیر مترجمان رسمی جمهوری اسلامی ایران در تحویل مدارک، تاخیر دانشگاه ها در ارائه اصل دانشنامه ها.

کامل کردن نقص مدارک بر اساس تقویم زیر امکان پذیر است:

- برای مدارک ارسال شده از 7 آپریل الی 30 می: امکان کامل کردن آنها تا تاریخ 30 ماه می

- برای مدارک ارسالی از تاریخ 13 می الی 15 ژوئن: امکان کامل نمودن تا تاریخ 30 ژوئن

- برای مدارک ارسالی از تاریخ 16 ژوئن الی 22 جولای: مدارک باید در زمان ارسال کامل باشند.تحویل مدارک و گرفتن وقت برای دانشجویان متقاضی رشته های کارشناسی دارای امتحان ورودی:

امسال دانشجویانی هم که برای قبولی در رشته کارشناسی منتخب خود باید در امتحان ورودی شرکت کنند، باید تقاضای روادید نوع D را طبق شیوه توصیف شده در پاراگرافهای بالا ارائه دهند.

هزینه ها

- هزینه کنسولی برای روادید تحصیلی برای پیش ثبت نام دانشگاهی: 50 یورو

- تعرفه شرکت برون سپاری CKGS :21 یورو

- هزینه گرفتن وقت: رایگان

مدارک لازم

دانشجویان باید مدارکی جهت پرونده تحصیلی و همچنین مدارکی جهت پرونده اخذ روادید ارائه کنند. از دانشجویانی که متقاضی شرکت در امتحانات سراسری و رشته های دارای محدودیت ثبت نام هستند ( پزشکی و جراحی، دندانپزشکی، دامپزشکی، حرفه های بهداشتی، علوم آموزش پزشکی و معماری) درخواست می گردد برای شرکت در امتحان در سایت www.universitaly.it ثبت نام کنند.

مدارک لازم جهت پرونده تحصیلی:

- اصل تائیدیه تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی (به زبان فارسی)

- اصل و ترجمه به زبان ایتالیایی دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات کامل چهارساله با تایید وزارت امور خارجه و دادگستری

- اصل و ترجمه به زبان ایتالیایی مدرک کارشناسی و ریز نمرات چهارساله با تایید وزارت امور خارجه و دادگستری (فقط برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد)

- اصل و ترجمه به زبان ایتالیایی مدرک کارشناسی ارشد و ریز نمرات دو ساله با تایید وزارت امور خارجه و دادگستری (فقط برای متقاضیان مقطع دکترا)

- اصل و ترجمه به زبان ایتالیایی شناسنامه با تایید وزارت امور خارجه و دادگستری

- ارائه فتوکپی از تمامی مدارک فوق الذکر چه به زبان ایتالیایی چه به زبان فارسی الزامی است.

- پرینت برگه انتخاب رشته در سایت www.universitaly.it .

توجه: اگر بخش ارائه شده در سایت universitaly با سال تحصیلی جاری همخوانی نداشته باشد، دانشجو موظف است اقرارنامه ای ، به زبان ایتالیایی یا انگلیسی، تنظیم و امضا کرده و در آن نام درست رشته و دانشگاه منتخب را ذکر کند.

- سه قطعه عکس رنگی ( 40X35) پشت‌نویسی شده

- فتوکپی اولین صفحه گذرنامه (گذرنامه با دست کم دو برگ سفید و با حداقل سه ماه اعتبار پس از تاریخ ترک حوزه شنگن)

- شرح کامل تمامی امتحانات گذرانده در دوره کارشناسی به زبان ایتالیایی یا انگلیسی (فقط برای دوره کارشناسی ارشد)

- اصل و فتوکپی مدرک زبان

- برای رشته های انگلیسی زبان داشتن یکی از مدارک زبان انگلیسی سطح B2 زیر الزامی است که حداقل نمره مورد قبول در هر یک از آزمونهای زیر، ذکر شده است:

IELTS -6 TOEFLE - 78 TOLIMO - 600 FCE - 169

- برای رشته های ایتالیایی زبان، حداقل سطح B1 مورد تایید وزارت علوم ایتالیا “MIUR” جهت کسب "گواهی زبان ایتالیایی با کیفیت – CLIQ" الزامی است:

CELI, CILS, ROMA TRE DANTE ALIGHIERI,

برای اطلاع بیشتر به اطلاعیه مراجعه گردد.

- فرم A تکمیل گردیده وامضا شود:

- برای رشته های به زبان ایتالیایی

- برای رشته های به زبان انگلیسی

مدارک لازم برای پرونده روادید نوع D

- فرم رایگان درخواست روادید که باید تکمیل و امضا گردد

- دو قطعه عکس رنگی (40X35)

- فتوکپی مدرک زبان

- گذرنامه و فتوکپی صفحه اول (گذرنامه با دست کم دو برگ سفید و با حداقل سه ماه اعتبار پس از تاریخ ترک حوزه شنگن)

- فتوکپی بلیط یا رزرو بلیط به نام فرد متقاضی؛ برای ترم اول تاریخ رزرو بلیط باید پس از 15 آگوست باشد. برای ترم دوم تاریخ رزرو بلیط باید برای تاریخ پس از 15 فوریه باشد.

- رزرو هتل در شهر دانشگاهی، به نام فرد متقاضی ( حداقل برای ده روز اول اقامت)

- صورت حساب بانکی سه ماه اخیر به زبان انگلیسی ، به نام دانشجو یا یکی از والدین( با الحاق ترجمه شناسنامه والد به زبان ایتالیایی یا انگلیسی)

- پرینت برگه انتخاب رشته در سایت www.universitaly.it

- 50 یورو وجه نقد به منظور تعرفه کنسولی

اطلاعیه های ضروری

دانشجو موظف است سایت دانشگاه خویش را دنبال کند، زیرا این احتمال وجود دارد که دانشکده مورد نظر خواهان ارائه مدارک متفاوت یا تکمیلی باشد که کنسولگری از آن اطلاع نداشته باشد.

از دانشجویانی که قصد دریافت اطلاعات بیشتر دارند درخواست می گردد ایمیلی به زبان ایتالیایی یا انگلیسی به آدرس پست الکترونیکی studi.teheran@esteri.it ارسال کرده و شماره تلفن خود را در آن ذکر کنند. با آنها در اسرع وقت، از طریق تلفن یا ایمیل تماس گرفته خواهد شد.

در حال حاضر تمامی مترجمین رسمی فعال و مورد تایید جمهوری اسلامی ایران مورد تایید سفارت ایتالیا هستند. برای دریافت اسامی آنان به سایت www.iacti.ir مراجعه گردد.

مهم: از تمامی دانشجویانی که قصد ارسال درخواست روادید تحصیلی برای پیش ثبت نام دانشگاهی دارند درخواست می شود در اولین روزهای باز شدن سایت درخواست خویش را ثبت نمایند در غیر این صورت ممکن است در ساعات پایانی روز 22 جولای که آخرین روز ثبت نام و تقاضا است موفق به ثبت نام نشوند.

تاریخ انقضا که برای 22 جولای (31 تیرماه1398) در نظر گرفته شده غیر قابل تمدید است