۷ دلیل احتمالی ریجکت شدن ویزای شنگن(ویزای توریستی) در تهران

مشاوره عمومی در مورد مواردی مثل انتخاب های پیش رو با توجه به شرایط شما
نمایه کاربر
italeader
پست: 325
تاریخ عضویت: دو شنبه ژانویه 16, 2017 12:38 am

۷ دلیل احتمالی ریجکت شدن ویزای شنگن(ویزای توریستی) در تهران

پست توسط italeader » سه شنبه ژولای 31, 2018 6:32 pm

🛑ارتکاب به جرم

اگر قبلا به یکی از کشورهای منطقه شنگن سفر کرده و آنجا به جرمی محکوم شده یا سوابق کیفیری دارید، صدور مجدد روادید شنگن برای شما در هاله ای از ابهام خواهد بود. حتی سابقه کیفری کوچک هم میتواند منجر به رد درخواست ویزا شنگن شما شود. پس در سفر به منطقه شنگن مراقب باشید که شانس دریافت مجدد روادید خود را به خاطر برخورد پلیس نسبت به عدم تهیه بلیط اتوبوس و مترو و تاکسی و امثالهم از دست ندهید.

🛑مدارک ناقص

معمولا در سفارتخانه ها، اگر مدارک شما ناقص باشد پیش از دریافت پرونده، از شما درخواست میشود نسبت به رفع نقص اقدام کنید. اما گاها مسئول دریافت پرونده شما در کنسول، متوجه بخشی از نقایص پرونده نمی شود. مثلا شما ادعا کردید که صاحب شرکتی هستید و درامد خاصی دارید اما ترجمه رسمی شرکتنامه یا روزنامه رسمی را ضمیمه مدارک نکرده اید تا ادعای شما اثبات شود. به این موضوع توجه کنید که افراط در مدارک همان اندازه خطرناک است که تفریط در ارائه مدارک و مستندات.

🛑مدارک جعلی

هولوگرام جعلی برای تمکن مالی، بیمه مسافرتی فوتوشاپی، رزرو محل اقامت جعلی، سابقه بیمه فوتوشاپی و هر مدرکی که کنسول نسبت به راست بودن آن شک کند، سبب حذف پرونده شما از روند بررسی درخواست صدور روادید شنگن خواهد شد. سعی کنید ۱۰۰ درصد مدارک شما غیر جعلی و قابل استناد و استعلام باشد. حتی اگر تمکن مالی کم بوده و برای خرید بیمه مسافرتی، صدها هزار تومان مجبور به پرداخت باشید.

🛑عدم توجیه کنسول مبنی بر بازگشت شما به وطن

۹۹ درصد علت اصلی ریجکت درخواست روادید شنگن، همین موضوع است. سفارت نسبت به بازگشت شما به وطن، قانع نشده است. چطور قانع می شود؟ با تمکن مالی خیلی بالا. با سند ملکی، با فیش های حقوقی ماهانه مداوم. با شغل های دولتی یا خصوصی در رده های مختلف سازمانی. با روادیدی که از کشورهای دیگر اخذ کرده اید.

سعی کنید تا میتوانید، بهانه به کنسول برای طرح ادعای بالا ندهید. اگر دلایل شما برای بازگشت به کشور پس از اتمام دوره ویزا قطعی و مشخص و قابل راستی آزمایی باشد، اکنون صدور ویزا شنگن شما تضمینی است. بسیارند کسانی که درخواست ۱ هفته ویزا شنگن میکنند، اما چون قطعیت بازگشت آنها به کشور پس از دوره ویزا برای کنسول بالاست، ۱۸۰ روز ویزا دریافت مالتی پل دریافت می کنند. علت های ۴ گانه زیر را در نظر داشته باشید:‌

عدم ارائه مدارک کاری که مطابق با وضعیت مالی ارائه شده باشد
عدم ارائه اسناد و مدارکی که هدف سفر و اقامت شما در کشور را توجیه کند
درخواست مدت ویزایی که نسبت به برنامه سفر و درآمد شما مغایرت داشته باشد
ناتوانی در ارائه تعاریف بدون تغییر در مورد هدف سفر و اقامت


🛑گذرنامه تازه کار یا آسیب دیده

اگر سابقه سفر به کشورهای مختلف را ندارید و گذرنامه شما جدید است و سابقه شغلی و بیمه خاصی ندارید و دعوتنامه ای هم در اختیار شما نیست، احتمال رد شدن درخواست ویزا شنگن شما بسیار خواهد بود. مخصوصا اگه گذرنامه شما آسیب دیده باشد. شنگن اولی ها به این موضوع توجه کنند.


🛑گذرنامه نامعتبر

در شرایطی که گذرنامه نامعتبر داشته باشید، افسر کنسولی احتمال دارد که ویزای شما را رد کند، مانند:

ارائه گذرنامه ای که کمتر از ۳ یا ۶ ماه (نسبت به کشور) اعتبار داشته باشد
ارائه گذرنامه ای که دارای دو صفحه خالی نیست
ارائه یک مدرک سفری به جای گذرنامه معتبر
ارائه یک گذرنامه معتبر که از ۱۰ سال قدیمی است

🛑ناتوانی در ارائه برنامه سفر قانع کننده

دلیل دیگر عدم ارائه برنامه مناسب سفر شما در منطقه شینگن خواهد بود، مانند موارد زیر:

درخواست در سفارت اشتباه (که قادر به تعیین مقصد اصلی بازدید شما در ناحیه شینگن نیست)
عدم ارائه محل اقامت رزرو شده برای تمام مقاصد و تمام شب هایی که در محدوده شینگن هستید
عدم ارائه رزرو بلیط پرواز شده برای هر متقاضی (زمانی که گروهی سفر می کنید)
عدم ارائه بلیط های سفر به هر مقصد در محدوده شینگن
مشخص نبودن مقصدهای گردشگری شما.
عدم ارائه دعوتنامه برای سفرهایی که نیاز به دعوتنامه دارد (مثل سفرهای تجاری و کنفرانسی و مطالعاتی)


اگر قصد دریافت روادید شنگن برای اولین بار دارید، مدارک شما باید خیلی قوی باشد. همه مدارک ترجمه رسمی باشد، مدارک مثبته برای سفر ارائه کنید. رزرو محل اقامت مشخص و شفاف باشد و کد رهگیری داشته باشد. حتی اگر ۱ دانگ خانه یا مغازه یا اداره ای به نام شما است، سند را ترجمه رسمی کنید. اگر در ۳ بانک حساب دارید، گواهی تمکن مالی از هر ۳ بانک دریافت کنید. حتی اگر بیمه خویش فرما هستید، گواهی سابقه تامین اجتماعی را ضمیمه پرونده کنید.