روند دریافت ارز دانشجویی (مختص دانشجویان ترم اول و جدیدالورود)

درخواست انجام خدمات مختلف در ایتالیا
نمایه کاربر
italeader
پست: 322
تاریخ عضویت: دو شنبه ژانویه 16, 2017 12:38 am

روند دریافت ارز دانشجویی (مختص دانشجویان ترم اول و جدیدالورود)

پست توسط italeader » جمعه ژوئن 22, 2018 3:37 pm

✅✅روند دریافت ارز دانشجویی (مختص دانشجویان ترم اول و جدیدالورود)

0️⃣برای دریافت ارز ابتدا باید در سامانه نشا به آدرس nesha.saorg.ir ثبت نام کنید و بعد در قسمت مدیریت درخواست ها،《درخواست نامه ارز اولیه》خودتون رو ثبت کنید و در بازه ای بین شنبه تا چهارشنبه بر اساس تاریخی که سایت بعد از ثبت درخواست بهتون اعلام می کنه به سازمان اموردانشجویان وزارت علوم واقع در خیابان انقلاب بعد از میدان فردوسی، خیابان شهید موسوی(فرصت شیرازی) مراجعه کنید. (سعی کنید اول وقت برید.)

1️⃣ برای بررسی درخواستتون از دستگاه شماره گیر برای باجه های شماره ی ۷ و ۸ نوبت بگیرید و تو این حین دو تا فرم تعهد رو از همون باجه ها دریافت و پر کنید. بعد از بررسی پروندتون مبلغ ۳۴ هزار تومن به وسیله ی کارت خوان پرداخت می کنید و معرفی نامتون رو تحویل می گیرید.

ضمنا توجه کنید که قبل از مراجعه باید شعبه ای از بانک سامان رو که می خواهید پرونده ارز دانشجوییتون توش بررسی شه از قبل مشخص کنید و در فرم شماره ۲ وارد کنید.

2️⃣حالا می تونید به شعبه بانک مراجعه کنید و در صف بررسی درخواست قرار بگیرید. توجه کنید که چون این خدمت به تازگی داره ارائه می شه ممکن هستش که برخی شعب ارزی بانک سامان ازش خبر نداشته باشند که می تونید به اپراتور شعبه بگید که دستورالعملش طی نامه ای به شماره ی ۱۱۶۷ به تاریخ ۹۷/۲/۲۲ به تمام شعب بانک سامان ابلاغ شده، اون ها بررسی می کنند و درخواست شما در صف پرداخت قرار می گیره که در نتیجه شما بعد از ۱۰ روز کاری مبلغ ۶۰۰۰ دلار به نرخ رسمی رو می تونید از همون شعبه ای که پرونده توش تشکیل دادید دریافت کنید.

⛔️فقط چند تا نکته هست که باید بهشون توجه کنید:
❗️تنها مدرکی که لازمه همراه خودتون به سازمان امور دانشجویان ببرید پرینت پذیرش هست. (البته بد نیست مدرک فارغ التحصیلی و نامه ی نحوه ی آزاد شدن مدرکتون(برای دوره های روزانه) و کارت پایان خدمت یا معافیت (برای آقایان) رو همراهتون داشته باشید)

‼️ارز دانشجویی تنها به میزان ۶۰۰۰ دلار تحت عنوان ارز اقامت به شما تعلق می گیره، امکان تغییرش به یورو در خود بانک وجود نداره پس ارزتون رو دریافت کنید و بعد به فکر تغییرش به یورو باشید.

⁉️ برای پیدا کردن شعبه مناسب نزدیک محل سکونتتون می تونید به همون سامانه نشا و بخش مدیریت درخواست ها (《 ثبت درخواست مقرری برای دریافت ارز دانشجویی》) مراجعه کنید و بعد از تایید عبارت 《با قوانین موافق هستم》 وارد صفحه ای می شید که در سمت چپ ردیف اولش (قسمت 《شعب ارزی بانک سامان و تجارت》 ) می تونید اسم شعبه های بانک سامان رو پیدا کنید.


❇️ اگر پذیرش قطعی دارید ولی مدرک زبان ندارید از دانشگاه نامه ای بخواهید که تسلط شما رو بر زبان تایید کنه و آن را در سایت اپلود کنید.